Randi közben
Nagyon csinos vagy ebben a ruhában – bókol a férfi, aki úgy érzi, végre kifejezte vonzalmát randipartnere felé. Csak ebben a ruhában? – kérdezi magában a nő. És mi az, hogy csinos, mim csinos? Vajon az első randin ágyba akar vinni? Gondolkodtál már azon, hová tart a kapcsolatunk? – kérdezi a nő, aki csak annyit akarna tudni, hogy a srác akkor most barát, alkalmi szerető vagy párkapcsolati lehetőség, esetleg férjanyag. El akarja vetetni magát, öt gyereket tervez, menekülj, ahogy tudsz, különben holnap már jegyezheted el! – zajlik a férfi fejében. Ez csak két példa, de számtalan van még, a félreértések lehetősége egyszerűen végtelen. Aztán már sokszor hiába mondjuk, hogy nem úgy értettem!
„Olyan aranyos”
Egy félresikerült randi után mindkét nem másképp fejezi ki azt is, hogy tetszett neki a másik – vagy hogy nem. A férfiak szájából az egész csinoska azt jelenti, hogy nem nézett ki túl jól, míg a nőknél ugyanennek a nagyon aranyos a megfelelő kifejezése. Ha egy férfira azt mondjuk, aranyos vagy hogy normális, azt értjük alatta, hogy kedves és cuki, de unalmas, és egy kicsit sem a mi esetünk. Maximum szánalomból vagy kétségbeesésből randizunk vele még egyszer. Ha azt dicsérjük a barátnőnknek, a pasi mennyire jó a munkájában, akkor biztosan végighallgattunk egy kiselőadást a randin arról, mennyire fontos neki a karrierje, állandóan túlórázik, és másról sem bír beszélni. Eredmény: unalmas, hacsak nem keres sokat, és mi pont erre vágyunk. Nagyon sok barátja van: mondjuk, de igazából azon gondolkodunk, miért kellett őket meghívni az asztalunkhoz, és miért lett a randiból egy alkoholszagú haveri dumálás. Vajon máskor is ez vár ránk? A nagyon igényes, ad a külsejére azt jelenti, hogy szinte kisebbrendűségi érzésünk volt mellette, mert jobb volt a haja, a sminkje, és stílusosabb a ruhája, és azon gondolkodunk, melyik bolygóról érkezett. A nagyon okos férfiaknak be nem áll a szája, mindenre van magyarázatuk, és csakis az övék az elfogadható, a jobb, mint az előző azt jelenti, hogy kiváló búfelejtő partner, a megbízható pedig azt, hogy hozzá akarunk menni, mert ő legalább tuti nem csal majd meg.
Veszekedéskor
Amikor előhozzuk azt, hogy a gyerkőcöt bölcsibe vagy oviba adnánk, és visszamennénk dolgozni, a jól kommunikáló párok esetén egy alapos és megértő megbeszélés az eredmény. A félreértések azonban könnyen előtörhetnek: a férfi úgy érezheti, asszonykája kevesli a fizetését, és nem is igazi férfi. Ha válaszol a feleség kétségeire, miszerint nem biztos benne, hogy vissza akar menni a munkahelyére, abból is baj lehet: hát akkor ne menj vissza, drágám! Erre meg a nő sértődik meg, hogy nem veszik figyelembe az igényeit, és örökre a gyerek mellé, a négy fal közé akarják száműzni, persze, mert az kényelmes, mindig ott a meleg vacsora. De két hete pizzát eszünk! – bizonygatja a férj azt, hogy ezzel sincs semmi gond, nem kell a meleg vacsora mindenáron, kibírja nélküle. A feleségnek ekkor már füst száll ki az orrlyukain, hogy nem ismerik el, mennyi mindent megtesz otthon, és rossz feleségnek, háziasszonynak tartják. A sor persze a végtelenségig folytatható, és kapitális üvöltözés lesz belőle, pedig eredetileg senki sem akart semmi rosszat. Csak nem értették, mit mond a másik, vagy hogy mit akar mondani. Sokat segít, ha nem háborodunk fel azonnal, hanem még viszonylag nyugodtan visszakérdezünk, hogy ezt hogy értetted? Meglepődünk majd, hányszor értjük félre a másik szavait.
Forrás: ridikul.hu